- Home
- Components
- CPU Coolers
- MSI MPG CoreLiquid K240
199,97 €
See price history199,97 €
See price history| Brand | MSI |
|---|---|
| Reference | MPG CORELIQUID K240 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Minimum Noise | 20 dB |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| Included Fans | count: 1 |
| count: 1 | |
| ProductSpecs.staticPressure | 4.29 |
| Maximum RPM | 2500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 0 RPM |
| Fan Count | 2 |
| Maximum Noise | 39.9 dB |
| Maximum Airflow | 77.4 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 2x FAN 4-pin |
|---|---|
| 2x LED_ARGB 3-pin |
| Tube Length | 400 mm |
|---|---|
| AIO Radiator Size | 240 |
| Supported Sockets | AMD AM2 |
|---|---|
| AMD AM2+ | |
| AMD AM3 | |
| AMD AM3+ | |
| AMD AM4 | |
| AMD AM5 | |
| AMD FM1 | |
| AMD FM2 | |
| AMD FM2+ | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1366 | |
| Intel 2011 | |
| Intel 2011-3 | |
| Intel 2066 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| Integrated Display | Yes |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Liquid |
| Ball Bearing | Yes |
| Variable Speed | Yes |