| Brand | Lian Li |
|---|---|
| Reference | PC-Q50X |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 360 mm |
| ProductSpecs.hasTransportHandle | Yes |
| ProductSpecs.hasPowerSupplyShroud | No |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|---|
| - |
| Front Panel Connectors | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| Included Fans | Yes |
| Watercooling Support | No |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 320 mm |
| Maximum PSU Length | 160 mm |
| PSU Form Factor | SFX |
| Expansion Slots | 2 |
| Maximum CPU Cooler Height | 140 mm |
| Supported Form Factors | Mini-ITX |
| Aquarium Style | No |
|---|---|
| Windowed | No |
| Materials | Aluminum |
| Mesh Front | No |
| Front Color | Black |
| Tempered Glass | No |
| Tool-less Design | Yes |
| Usage | Media Center |
|---|---|
| Office | |
| LED RGB | No |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | No |
| Integrated Screen | No |
| Width | 170 mm |
|---|---|
| Height | 285 mm |
| Volume | 17.44 L |
| Weight | 4 kg |
| Form Factor | Mini Tower |