- Home
- Components
- SSDs
- Western Digital WD Red SA500 2To
519,95 €
See price history519,95 €
See price history| Brand | Western Digital |
|---|---|
| Reference | WDS200T2R0A |
| Usage | NAS |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Materials | Aluminum |
| PCB | |
| Plastic |
| IOPS Read | 87000 |
|---|---|
| Endurance | 1300 TBW |
| IOPS Write | 83000 |
| Read Speed | 560 Mo/s |
| Write Speed | 520 Mo/s |
| NVMe | No |
|---|---|
| Cache | 2048 Mo |
| Format | 2.5" |
| Capacity | 2048 Go |
| Controller | Marvell 88SS1074 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Controller Brand | Marvell |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 69.85 mm |
|---|---|
| Height | 7 mm |
| Length | 100.2 mm |
| Weight | 34.6 g |