- Home
- Components
- Memory
- Kingston Fury Beast White RGB 2x16Go 5600MHz CL36
589,95 €
See price history| Brand | Kingston |
|---|---|
| Reference | KF556C36BWEAK2-32 |
| ProductSpecs.colors | RGB |
| White | |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| Pins | 288 |
|---|---|
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-44800 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 32 Go |
| Frequency | 5600 MHz |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16 Go |
| Voltage | 1.25 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.25 V |
| CAS Latency | 36 |
|---|---|
| RAS to CAS | 38 |
| RAS Precharge | 38 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | Yes |
| LED RGB | Yes |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | Yes |
| Apple Optimized | No |