Fractal Design — FD-CA-NODE-304-BL
| Brand | Fractal Design |
|---|---|
| Reference | FD-CA-NODE-304-BL |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 374 mm |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|
| Front Panel Location | Side |
|---|---|
| Front Panel Connectors | - |
| - | |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| - | |
| Included Fans | Yes |
| AIO Radiator Support | - |
| Watercooling Support | No |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 310 mm |
| Maximum PSU Length | 160 mm |
| PSU Form Factor | ATX/EPS |
| Expansion Slots | 2 |
| Maximum CPU Cooler Height | 165 mm |
| Supported Form Factors | Mini-DTX |
| Mini-ITX |
| Windowed | No |
|---|---|
| Materials | Aluminum |
| Steel | |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Gaming |
|---|---|
| Media Center | |
| Office | |
| LED RGB | No |
| LED ARGB | No |
| Integrated Screen | No |
| Connector Placement | Standard |
| Width | 250 mm |
|---|---|
| Height | 210 mm |
| Volume | 19.6 L |
| Weight | 4.9 kg |
| Form Factor | Mini Tower |
99,95 €
See price history