- Home
- Components
- CPU Coolers
- ASUS ROG Ryuo IV SLC 360 ARGB White
399,95 €
See price history399,95 €
See price history| Brand | ASUS |
|---|---|
| Reference | 90RC0152-B0EAY0 |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 394 mm |
| Included Fans | count: 3, model: ROG RYUO IV MF-12C ARGB, diameter: 120, bearingType: FDB |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 394 |
| ProductSpecs.staticPressure | 5.45 |
| Maximum RPM | 2650 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 800 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 39.6 dB |
| Maximum Airflow | 71.44 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB | |
| 1x USB_2_0 |
| Pump RPM | 2500 RPM |
|---|---|
| Tube Length | 200 mm |
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Integrated Display | Yes |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Cooling Type | Liquid |
| Low Profile | No |
| Ball Bearing | No |
| Width | 140 mm |
|---|---|
| Height | 32 mm |
| Weight | 2.27 kg |
| Width with Fan | 140 mm |
| Height with Fan | 59 mm |