| Brand | MSI |
|---|---|
| Reference | 936-6A1611-003 |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 120 mm |
| Maximum TDP | 240 W |
| Minimum Noise | 21.2 dB |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| Maximum RPM | 2800 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 2 |
| Maximum Airflow | 77.4 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 2x FAN 4-pin |
|---|---|
| Additional Connectors | 1x LED_ARGB |
| 1x POWER_SATA | |
| 1x USB_2_0 |
| AIO Radiator Size | 240 |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| AMD sTR4 | |
| AMD sTRX4 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Integrated Display | Yes |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Cooling Type | Liquid |
| Ball Bearing | Yes |
| Width | 273 mm |
|---|---|
| Height | 27 mm |
| Width with Fan | 273 mm |
| Height with Fan | 52 mm |