99,95 €
See price history| Brand | Thermalright |
|---|---|
| Reference | FROINF36-WH |
| ProductSpecs.isRGB | No |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 397 mm |
| Maximum TDP | 350 W |
| Minimum Noise | 15 dB |
| Included Fans | count: 3, model: TL-M12W, maxRPM: 2000, bearing: S-FDB, diameter: 120, maxNoise: 28.2, thickness: 25, maxAirflow: 68.9, staticPressure: 2.21 |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 397 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.21 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 600 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 28.2 dB |
| Maximum Airflow | 68.9 CFM |
| Minimum Airflow | 20 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 3-pin | |
| Additional Connectors | 1x POWER_CPU 4-pin |
| Pump RPM | 3200 RPM |
|---|---|
| Tube Length | 450 mm |
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 | |
| Intel 2011 | |
| Intel 2011-3 | |
| Intel 2066 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Integrated Display | No |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Cooling Type | Liquid |
| Ball Bearing | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 27 mm |
| Weight | 1.45 kg |
| Width with Fan | 120 mm |
| Height with Fan | 52 mm |