- Home
- Components
- SSDs
- Kingston DC600ME 7680Go
Kingston DC600ME 7680Go
Kingston — SEDC600ME/7680G
2 899,95 €
See price historyKingston — SEDC600ME/7680G
2 899,95 €
See price history| Brand | Kingston |
|---|---|
| Reference | SEDC600ME/7680G |
| IOPS Read | 94000 |
|---|---|
| Endurance | 14016 TBW |
| IOPS Write | 34000 |
| Read Speed | 560 Mo/s |
| Write Speed | 530 Mo/s |
| NVMe | No |
|---|---|
| Format | 2.5" |
| Capacity | 7680 Go |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| PS5 Compatible | No |
| Width | 69.9 mm |
|---|---|
| Height | 7 mm |
| Length | 100 mm |
| Weight | 92.34 g |