| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00152A |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.staticPressure | 0.62 |
| Maximum RPM | 1600 RPM |
|---|---|
| Maximum Airflow | 15.6 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 3-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | No |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 82 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 80 mm |