- Home
- Components
- Cases
- Enermax ECA-MS31-WW-ARGB White
Enermax ECA-MS31-WW-ARGB White
Enermax — ECA-MS31-WW-ARGB
Enermax — ECA-MS31-WW-ARGB
| Brand | Enermax |
|---|---|
| Reference | ECA-MS31-WW-ARGB |
| ProductSpecs.colors | White |
| Length | 415 mm |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|---|
| - | |
| - |
| Front Panel Connectors | - |
|---|---|
| - | |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| - | |
| Included Fans | Yes |
| AIO Radiator Support | - |
| - | |
| - | |
| Watercooling Support | Yes |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 410 mm |
| Maximum PSU Length | 230 mm |
| PSU Form Factor | ATX |
| Expansion Slots | 7 |
| Maximum CPU Cooler Height | 162 mm |
| Supported Form Factors | E-ATX |
| Aquarium Style | No |
|---|---|
| Windowed | Yes |
| Materials | Steel |
| Tempered Glass | |
| Mesh Front | Yes |
| Tempered Glass | Yes |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Gaming |
|---|---|
| LED RGB | Yes |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | Yes |
| Integrated Screen | No |
| Width | 210 mm |
|---|---|
| Height | 470 mm |
| Volume | 41 L |
| Weight | 6.6 kg |
| Form Factor | ATX Mid Tower |
29,90 €
See price history