19,96 €
See price history| Brand | Noctua |
|---|---|
| Reference | NF-P12 REDUX -1700P |
| ProductSpecs.colors | Grey |
| Length | 120 mm |
| Top Flow | No |
| Low Profile | No |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| Double Tower | No |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.83 |
| Maximum RPM | 1700 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 450 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 25.1 dB |
| Maximum Airflow | 70.7 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Plastic |
|---|---|
| Rubber |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Workstation | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Weight | 139 g |
| Fan Diameter | 120 mm |