- Home
- Components
- Memory
- G.Skill Ripjaws SO-DIMM 2x32Go 5600MHz CL46
G.Skill Ripjaws SO-DIMM 2x32Go 5600MHz CL46
G.Skill — F5-5600S4645A32GX2-RS
1 469,95 €
See price historyG.Skill — F5-5600S4645A32GX2-RS
1 469,95 €
See price history| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F5-5600S4645A32GX2-RS |
| Width | 69.6 mm |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Height | 30 mm |
| Has Heatsink | No |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 262 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-44800 |
| Format | SO-DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 64 Go |
| Frequency | 5600 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 32 Go |
| Voltage | 1.1 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 46 |
|---|---|
| RAS to CAS | 45 |
| RAS Active | 89 |
| RAS Precharge | 45 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | laptop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | No |