G.Skill — F4-3200C16D-32GTZRX, fallback_bf938d979758
347,95 €
See price history| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F4-3200C16D-32GTZRX, fallback_bf938d979758 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| RGB | |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| Pins | 288 |
|---|---|
| Type | DDR4 |
| Standard | PC4-25600 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 32 Go |
| Frequency | 3200 MHz |
| Capacity per Module | 16 Go |
| Voltage | 1.35 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.35 V |
| CAS Latency | 16 |
|---|---|
| RAS to CAS | 18 |
| RAS Active | 38 |
| RAS Precharge | 18 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | Yes |
| LED RGB | Yes |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | Yes |