49,95 €
See price history| Brand | Thermalright |
|---|---|
| Reference | AE12V3BK |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 157 mm |
| Minimum Noise | 23 dB |
| ProductSpecs.toolFree | Yes |
| Included Fans | count: 1, model: TL-C12B-S V2, noise: 25.6, maxRPM: 1500, bearing: S-FDB, diameter: 120, maxAirflow: 66.17, staticPressure: 1.53 |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 157 |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.53 |
| Maximum RPM | 1500 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 25.6 dB |
| Maximum Airflow | 66.17 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 3-pin | |
| Additional Connectors | 1x OTHER |
| Pump RPM | 3300 RPM |
|---|---|
| AIO Radiator Size | 120 |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 | |
| Intel 2011 | |
| Intel 2011-3 | |
| Intel 2066 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Cooling Type | Liquid |
| Ball Bearing | No |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 27 mm |
| Width with Fan | 120 mm |
| Height with Fan | 52 mm |