- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate BarraCuda 8To 256Mo
Seagate BarraCuda 8To 256Mo
Seagate Technology — ST8000DM004
Seagate Technology — ST8000DM004
| Brand | Seagate Technology |
|---|---|
| Reference | ST8000DM004 |
| Rotation Speed | 5400 RPM |
|---|
| Cache | 256 Mo |
|---|---|
| Usage | Desktop |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 8192 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | SMR |
| Width | 101.6 mm |
|---|---|
| Height | 26.11 mm |
| Length | 146.99 mm |
| Weight | 610 g |
279,95 €
See price history