- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate Exos X16 12To 256Mo
Seagate Exos X16 12To 256Mo
Seagate — ST12000NM001G
302,00 €
See price historySeagate — ST12000NM001G
302,00 €
See price history| Brand | Seagate |
|---|---|
| Reference | ST12000NM001G |
| Read Speed | 233 Mo/s |
|---|---|
| Rotation Speed | 7200 RPM |
| Cache | 256 Mo |
|---|---|
| Usage | NAS |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 12288 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.85 mm |
|---|---|
| Height | 26.11 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 670 g |