| Brand | NZXT |
|---|---|
| Reference | RL-KN360-B2 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 27 mm |
| Included Fans | count: 3 |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 52 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Airflow | 73.47 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| Pump RPM | 2800 RPM |
|---|---|
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | No |
|---|---|
| Integrated Display | Yes |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Liquid |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 401 mm |
|---|---|
| Height | 120 mm |
| Width with Fan | 401 mm |
| Height with Fan | 120 mm |