| Brand | Thermalright |
|---|---|
| Reference | TL-M12QX3 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 124 mm |
| Top Flow | No |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | No |
| Low Profile | No |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| Double Tower | No |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 124 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.21 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 450 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 28.2 dB |
| Maximum Airflow | 68.9 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 3-pin |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | ARGB |
| Multicolor |
| Materials | Plastic |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Fan Diameter | 120 mm |