- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate ST30000NM004K 30To 512Mo
Seagate ST30000NM004K 30To 512Mo
Seagate Technology — ST30000NM004K
Seagate Technology — ST30000NM004K
| Brand | Seagate Technology |
|---|---|
| Reference | ST30000NM004K |
| IOPS Read | 170 |
| IOPS Write | 350 |
| Read Speed | 275 Mo/s |
|---|---|
| Rotation Speed | 7200 RPM |
| Cache | 512 Mo |
|---|---|
| Usage | Server |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 30720 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Width | 101.85 mm |
|---|---|
| Height | 26.1 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 695 g |
899,95 €
See price history