| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00333A |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 4.5 |
| Maximum RPM | 3000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Airflow | 73 CFM |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| LED Lighting | Yes |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | Yes |
| Weight | 185 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |