- Home
- Components
- Cases
- Textorm TXRC2U57-4HG
Textorm TXRC2U57-4HG
Textorm — TXRC2U57-4HG
359,94 €
See price historyTextorm — TXRC2U57-4HG
359,94 €
See price history| Brand | Textorm |
|---|---|
| Reference | TXRC2U57-4HG |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 570 mm |
| PSU Power | 600 W |
|---|---|
| Included PSU | Yes |
| PSU Standard | 2U |
| PSU Connectors | pins: 24, type: POWER_ATX, count: 1 |
| pins: 8, type: POWER_CPU, count: 1 |
| Drive Bays | - |
|---|
| Front Panel Connectors | - |
|---|
| Fan Slots | - |
|---|---|
| Included Fans | Yes |
| Watercooling Support | No |
| Low Profile | Yes |
|---|---|
| Maximum PSU Length | 200 mm |
| Expansion Slots | 7 |
| Maximum CPU Cooler Height | 65 mm |
| Supported Form Factors | ATX |
| Micro ATX |
| Aquarium Style | No |
|---|---|
| Windowed | No |
| Materials | ABS |
| Steel | |
| Mesh Front | No |
| Front Color | Black |
| Tempered Glass | No |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Server |
|---|---|
| LED RGB | No |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | No |
| Integrated Screen | No |
| Connector Placement | Standard |
| Width | 438 mm |
|---|---|
| Weight | 11.8 kg |
| Form Factor | Rackmount |