| Brand | Thermalright |
|---|---|
| Reference | TL-N12-R5-S |
| ProductSpecs.isRGB | No |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 120 mm |
| ProductSpecs.toolFree | No |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | No |
| Low Profile | No |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.54 |
| Integrated Display | No |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 300 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 28.8 dB |
| Maximum Airflow | 62.32 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 3-pin |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Plastic |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Weight | 130 g |
| Fan Diameter | 120 mm |