- Home
- Components
- Case Fans
- Phanteks M25G2 D-RGB 120mm
Phanteks M25G2 D-RGB 120mm
Phanteks — PH-F120M25_G2_DBK01
13,75 €
See price historyPhanteks — PH-F120M25_G2_DBK01
13,75 €
See price history| Brand | Phanteks |
|---|---|
| Reference | PH-F120M25_G2_DBK01 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.51 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 350 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 35.13 dB |
| Maximum Airflow | 72.72 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 3-pin |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Plastic |
|---|---|
| Rubber |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 154 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |