| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CW-9061019-WW |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 457 |
| Maximum RPM | 1700 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 300 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Airflow | 94.7 CFM |
| Minimum Airflow | 17.9 CFM |
| Fan Diameter | 140 mm |
| Fan Connectors | 1x LED_ARGB |
|---|---|
| 1x FAN 4-pin |
| Pump RPM | 2800 RPM |
|---|---|
| AIO Radiator Size | 420 |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Integrated Display | No |
| Materials | Aluminum |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Cooling Type | Liquid |
| Low Profile | No |
| Ball Bearing | Yes |
| Weight | 2.92 kg |
|---|---|
| Width with Fan | 140 mm |
| Height with Fan | 52 mm |