- Home
- Components
- SSDs
- Integral V Series SATA III 2.5 SSD Version 2 500Go
97,39 €
See price history97,39 €
See price history| Brand | Integral |
|---|---|
| Reference | INSSD500GS625V2 |
| ProductSpecs.colors | Grey |
| Materials | Metal |
| PCB | |
| Plastic |
| Endurance | 160 TBW |
|---|---|
| Read Speed | 520 Mo/s |
| Write Speed | 470 Mo/s |
| NVMe | No |
|---|---|
| Format | 2.5" |
| Capacity | 500 Go |
| Form Factor | 2.5" |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | No |
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 69.85 mm |
|---|---|
| Height | 7 mm |
| Length | 100.18 mm |
| Weight | 45 g |