| Brand | Jonsbo |
|---|---|
| Reference | 6970620554006 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 403 mm |
| ProductSpecs.hasTransportHandle | No |
| ProductSpecs.hasPowerSupplyShroud | Yes |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|---|
| - |
| Front Panel Connectors | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| Included Fans | Yes |
| AIO Radiator Support | - |
| - | |
| - | |
| Watercooling Support | Yes |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 325 mm |
| Maximum PSU Length | 170 mm |
| PSU Form Factor | ATX |
| Expansion Slots | 8 |
| Maximum CPU Cooler Height | 165 mm |
| Supported Form Factors | ATX |
| E-ATX | |
| Micro ATX | |
| Mini-ITX |
| Aquarium Style | No |
|---|---|
| Windowed | No |
| Materials | Aluminum |
| Steel | |
| Wood | |
| Mesh Front | Yes |
| Dust Filters | 3 |
| Tempered Glass | No |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Media Center |
|---|---|
| Mini PC | |
| Server | |
| LED RGB | No |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | No |
| Integrated Screen | No |
| Connector Placement | Standard |
| Width | 355 mm |
|---|---|
| Height | 350 mm |
| Volume | 50.1 L |
| Weight | 7.5 kg |
| Form Factor | Mid Tower |