- Home
- Components
- Memory
- G.Skill Aegis 8Go 1333MHz CL9
G.Skill Aegis 8Go 1333MHz CL9
G.Skill — F3-1333C9S-8GIS, fallback_be8c8ad0b052
53,95 €
See price historyG.Skill — F3-1333C9S-8GIS, fallback_be8c8ad0b052
53,95 €
See price history| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F3-1333C9S-8GIS, fallback_be8c8ad0b052 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Materials | PCB |
| Has Heatsink | No |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 240 |
| Type | DDR3 |
| Standard | PC3-10600 |
| Format | DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 8 Go |
| Frequency | 1333 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 8 Go |
| Voltage | 1.5 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.5 V |
| CAS Latency | 9 |
|---|---|
| RAS to CAS | 9 |
| RAS Active | 24 |
| RAS Precharge | 9 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | No |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | No |