14,95 €
See price history| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BL107, BL109, BL108, Pure Wings 3 - 140 mm |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.staticPressure | 0.96 |
| Maximum RPM | 1200 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 21.9 dB |
| Maximum Airflow | 57.4 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Server | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 180 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |