| Brand | Xigmatek |
|---|---|
| Reference | EN45882 |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Maximum TDP | 210 W |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 90 |
| Maximum RPM | 1800 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 800 RPM |
| Maximum Noise | 28 dB |
| Maximum Airflow | 78 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Top Flow | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | Yes |
| Double Tower | No |
| Ball Bearing | No |
| Variable Speed | No |
| Width with Fan | 125 mm |
|---|---|
| Height with Fan | 154 mm |