| Brand | MSI |
|---|---|
| Reference | 4711377332620 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 312 mm |
| ProductSpecs.hasPowerSupplyShroud | Yes |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|---|
| - |
| Front Panel Connectors | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| - | |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| Included Fans | Yes |
| Watercooling Support | No |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 275 mm |
| Maximum PSU Length | 160 mm |
| PSU Form Factor | ATX |
| Expansion Slots | 4 |
| Maximum CPU Cooler Height | 140 mm |
| Supported Form Factors | Micro ATX |
| Mini-ITX |
| Aquarium Style | No |
|---|---|
| Windowed | No |
| Materials | Steel |
| Mesh Front | No |
| Dust Filters | 2 |
| Tempered Glass | No |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Office |
|---|---|
| LED RGB | No |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | No |
| Integrated Screen | No |
| Connector Placement | Standard |
| Width | 166 mm |
|---|---|
| Height | 354 mm |
| Volume | 18.3 L |
| Weight | 2.92 kg |
| Form Factor | Mid Tower |