| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00300A |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.staticPressure | 6.17 |
| Maximum RPM | 4300 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 450 RPM |
| Maximum Noise | 20.63 dB |
| Maximum Airflow | 58.22 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 105 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 92 mm |