Thermaltake — CL-W362-PL12SW-A
| Brand | Thermaltake |
|---|---|
| Reference | CL-W362-PL12SW-A |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 27 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 52 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 25.8 dB |
| Maximum Airflow | 57.05 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 3-pin |
| Pump RPM | 3300 RPM |
|---|---|
| Tube Length | 460 mm |
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM2 |
|---|---|
| AMD AM2+ | |
| AMD AM3 | |
| AMD AM3+ | |
| AMD AM4 | |
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 2011 | |
| Intel 2066 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | RGB |
| Materials | Copper |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Liquid |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 396 mm |
|---|---|
| Height | 120 mm |
| Width with Fan | 396 mm |
| Height with Fan | 120 mm |
106,90 €
See price history