- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate ST18000NM003D 18To 256Mo
Seagate ST18000NM003D 18To 256Mo
Seagate — ST18000NM003D
353,00 €
See price historySeagate — ST18000NM003D
353,00 €
See price history| Brand | Seagate |
|---|---|
| Reference | ST18000NM003D |
| Read Speed | 285 Mo/s |
|---|---|
| Rotation Speed | 7200 RPM |
| Cache | 256 Mo |
|---|---|
| Usage | Server |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 18432 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.85 mm |
|---|---|
| Height | 26.1 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 670 g |