- Home
- Components
- Case Fans
- Corsair iCUE LINK RX120 MAX RGB White 120mm x3
159,95 €
See price history| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CO-9051038-WW |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | White |
| Minimum Noise | 10 dB |
| ProductSpecs.staticPressure | 4.16 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 400 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 29.5 dB |
| Maximum Airflow | 71.3 CFM |
| Minimum Airflow | 16.3 CFM |
| Fan Connectors | 3x OTHER |
|---|
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Server | |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Fan Diameter | 120 mm |
|---|