| Brand | Xigmatek |
|---|---|
| Reference | EN47763 |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 120 mm |
| ProductSpecs.toolFree | No |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 0.539 |
| Maximum RPM | 1200 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 19.8 dB |
| Maximum Airflow | 40.6 CFM |
| Fan Connectors | 1x LED_ARGB 3-pin |
|---|---|
| 1x FAN 4-pin |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Copper |
|---|---|
| Plastic |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Fan Diameter | 120 mm |