- Home
- Components
- Memory
- Viper Gaming Elite 5 Ultra RGB 24Go 5600MHz CL46
Viper Gaming Elite 5 Ultra RGB 24Go 5600MHz CL46
Viper Gaming — PVER524G56C38W
449,95 €
See price historyViper Gaming — PVER524G56C38W
449,95 €
See price history| Brand | Viper Gaming |
|---|---|
| Reference | PVER524G56C38W |
| ProductSpecs.colors | RGB |
| White | |
| Height | 44 mm |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-44800 |
| Format | DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 24 Go |
| Frequency | 5600 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 24 Go |
| Voltage | 1.1 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 38 |
|---|
| Fan | No |
|---|---|
| LED | Yes |
| LED RGB | Yes |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | Yes |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | Yes |