| Brand | Razer |
|---|---|
| Reference | RC21-01400100-R3M1 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 367.2 mm |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|
| Front Panel Location | Top |
|---|---|
| Front Panel Connectors | - |
| - | |
| - | |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| Included Fans | No |
| AIO Radiator Support | - |
| Watercooling Support | Yes |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 320 mm |
| Maximum PSU Length | 210 mm |
| PSU Form Factor | SFX-L |
| Expansion Slots | 3 |
| Maximum CPU Cooler Height | 165 mm |
| Supported Form Factors | Mini-DTX |
| Mini-ITX |
| Aquarium Style | No |
|---|---|
| Windowed | Yes |
| Materials | Steel |
| Tempered Glass | |
| Dust Filters | 1 |
| Tempered Glass | Yes |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Gaming |
|---|---|
| LED RGB | Yes |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | No |
| Integrated Screen | No |
| Connector Placement | Standard |
| Width | 206.2 mm |
|---|---|
| Height | 321.5 mm |
| Volume | 24.3 L |
| Weight | 5.8 kg |
| Form Factor | Mini Tower |