- Home
- Components
- Processors
- Intel Core i7-7700K - Tray
Intel Core i7-7700K - Tray
Intel — i7-7700K
Intel — i7-7700K
| Brand | Intel |
|---|---|
| Reference | i7-7700K |
| Chipset Model | Core i7 |
| Socket | Intel 1151 |
|---|---|
| Platform | Kaby Lake |
| Process Node | 14 nm |
| Cores | 4 |
|---|---|
| Base Frequency | 4200 MHz |
| Boost Frequency | 4500 MHz |
| TDP | 91 W |
|---|
| Gaming Optimized | Yes |
|---|---|
| Box Version | No |
| Cooler Included | No |
173,32 €
See price history