29,95 €
See price history| Brand | Cooler Master |
|---|---|
| Reference | MAY-T2HP-217PK-R1 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 86 |
| Maximum RPM | 2050 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 0 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 22.6 dB |
| Maximum Airflow | 63.1 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Aluminum |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | Yes |
| Low Profile | No |
| Heat Pipe Count | 2 |
| Width with Fan | 133 mm |
|---|---|
| Height with Fan | 158 mm |