| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00239A |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Minimum Noise | 0 dB |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| Maximum RPM | 1900 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 0 RPM |
| Maximum Noise | 23 dB |
| Maximum Airflow | 68.9 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 225 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |