119,95 €
See price history| Brand | Fractal Design |
|---|---|
| Reference | FD-CA-NODE-804-BL-W |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 389 mm |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| - |
| Front Panel Location | Side |
|---|---|
| Front Panel Connectors | - |
| - | |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| Included Fans | Yes |
| AIO Radiator Support | - |
| - | |
| - | |
| Watercooling Support | Yes |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 320 mm |
| Maximum PSU Length | 260 mm |
| PSU Form Factor | ATX/EPS |
| Expansion Slots | 5 |
| Maximum CPU Cooler Height | 160 mm |
| Supported Form Factors | Micro ATX |
| Mini-ITX |
| Aquarium Style | No |
|---|---|
| Windowed | Yes |
| Materials | ABS |
| Aluminum | |
| Steel | |
| Mesh Front | No |
| Front Color | Black |
| Dust Filters | 8 |
| Tempered Glass | No |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Gaming |
|---|---|
| Media Center | |
| LED RGB | No |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | No |
| Integrated Screen | No |
| Connector Placement | Standard |
| Width | 344 mm |
|---|---|
| Height | 307 mm |
| Volume | 41.1 L |
| Weight | 6 kg |
| Form Factor | Mini Tower |