- Home
- Components
- Memory
- Kingston ValueRAM 8Go 5600MHz CL46
174,35 €
See price history174,35 €
See price history| Brand | Kingston |
|---|---|
| Reference | KVR56U46BS6-8 |
| Height | 31.25 mm |
| Has Heatsink | No |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-5600 |
| Format | DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 8 Go |
| Frequency | 5600 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 8 Go |
| Voltage | 1.1 V |
|---|
| CAS Latency | 46 |
|---|---|
| RAS to CAS | 45 |
| RAS Active | 32 |
| RAS Precharge | 45 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | No |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |