- Home
- Components
- Memory
- Textorm TXU16G2A60C36 16Go 6000MHz CL36
Textorm TXU16G2A60C36 16Go 6000MHz CL36
Textorm — TXU16G2A60C36
279,95 €
See price historyTextorm — TXU16G2A60C36
279,95 €
See price history| Brand | Textorm |
|---|---|
| Reference | TXU16G2A60C36 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Has Heatsink | Yes |
| Pins | 288 |
|---|---|
| Type | DDR5 |
| Standard | DDR5-6000 |
| Format | DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 16 Go |
| Frequency | 6000 MHz |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16 Go |
| Voltage | 1.1 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 36 |
|---|
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |