G.Skill — F4-2133C15S-4GIS, fallback_4bd8f18f1b6d
| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F4-2133C15S-4GIS, fallback_4bd8f18f1b6d |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR4 |
| Standard | PC4-17000 |
| Format | DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 4096 Go |
| Frequency | 2133 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 4096 Go |
| Voltage | 1.2 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.2 V |
| CAS Latency | 15 |
|---|---|
| RAS to CAS | 15 |
| RAS Active | 35 |
| RAS Precharge | 15 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | No |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
45,95 €
See price history