G.Skill — F4-2666C19D-32GIS
| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F4-2666C19D-32GIS |
| Width | 31.25 mm |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Red | |
| Height | 31.2 mm |
| Length | 133.35 mm |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR4 |
| Standard | PC4-21300 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 32 Go |
| Frequency | 2666 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16 Go |
| Voltage | 1.2 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.2 V |
| CAS Latency | 19 |
|---|---|
| RAS to CAS | 19 |
| RAS Active | 43 |
| Command Rate | 2T |
| RAS Precharge | 19 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | Yes |
304,95 €
See price history