| Brand | NZXT |
|---|---|
| Reference | RF-U28HF-W1 |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | No |
| Width with Fan | 140 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 140 |
| ProductSpecs.staticPressure | 3.2 |
| Maximum RPM | 2400 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Fan Count | 2 |
| Maximum Noise | 34.5 dB |
| Maximum Airflow | 98.61 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| Additional Connectors | 1x LED_ARGB |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Plastic |
|---|---|
| Rubber |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |