- Home
- Components
- CPU Coolers
- ASUS ROG Ryuo IV SLC 360 ARGB Hatsune Miku Edition
429,99 €
See price history429,99 €
See price history| Brand | ASUS |
|---|---|
| Reference | 90RC01P1-B0EAY0 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Multicolor | |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Maximum RPM | 2650 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 800 RPM |
| Maximum Noise | 39.6 dB |
| Maximum Airflow | 71.44 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 3-pin | |
| Additional Connectors | 1x USB_2_0 9-pin |
| Tube Length | 200 mm |
|---|---|
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Integrated Display | Yes |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Liquid |