539,95 €
See price history| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CSSD-F4000GBMP700MCR |
| Read Speed | 10000 Mo/s |
|---|---|
| Write Speed | 8500 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 4096 Go |
| Controller | Phison PS5031-E31T |
| Form Factor | M.2 2242 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 3 mm |
| Length | 42 mm |
| Weight | 24 g |