- Home
- Components
- Case Fans
- be quiet! Silent Wings 4 PWM Highspeed 120mm
be quiet! — BL094
| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BL094 |
| Colors | Black |
| staticPressure | 3.96 |
| Maximum RPM | 2500 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 31.2 dB |
| Maximum Airflow | 76.7 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 190 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |
27,95 €
See price history